Vaya con Dios na polanę

W okolicach sobotniego południa, 28 maja, z kościoła NMP na Piasku, ul. Grodzką, Odrzańską i Wita Stwosza przeszła rozśpiewana, barwna parada – II Marsz dla Rodzin. Wyczynu tego dokonała pod hasłem „Rodzina silna Bogiem jest siłą człowieka” (podobno cytat z Jana Pawła II, chociaż odnoszę wrażenie, że oryginalnie brzmiał on „Rodzina Bogiem silna, staje się siłą człowieka i całego narodu”). U celu wędrówki, w Parku Słowackiego, czekała na nią m.in. ekipa „Wrocławian na Polanie”. Czyli, jak po chrześcijańskiej imprezie można się spodziewać, była ścianka wspinaczkowa, trampolina, dmuchańce, „Bajkobus” itp. A ja, jako innowierca, zaliczyłem to wszystko od końca.

 
 

Zawsze byłem przeciwny wychodzeniu z religią na ulicę. Jeśli jeszcze łączy się to z takimi czysto rozrywkowymi elementami w charakterze wabików, reaguję chętnie i od serca. Bo będzie obok przechodziło niewinne dziecko, zainteresuje się placykiem zabaw, a przy okazji do jego uszu nasączy się kupa chrześcijańskich dogmatów. Bez opieki psychologicznej bym swego potomstwa w takie miejsce nie puścił. Rodzina to wielka wartość, ale nie cel, który uświęca wszystkie środki, a w tym przypadku środek zdawał się nawet przeważać, tzn. więcej było Boga niż rodziny. Bóg był w przekazie, a rodzina miała tylko przyjść i ten przekaz odebrać. I coś takiego w miejscu publicznym… Hmm, właściwie to na mojego bloga też nie powinny zaglądać dzieci bez nadzoru. Ale ja tylko reaguję. Alleluja i na czołówkę!

 
 

Na koniec jeszcze jeden buntownik, ale z innym powodem. Ponieważ marsz odbywał się legalnie, żeby mógł przejść ulicami, policja zatrzymywała ruch. Kierowcy mogli sobie spokojnie postać w korkach. Dosłownie postać – wyłączyć silnik, otworzyć drzwi i rozprostować nogi. Pod Galerią Dominikańską mogli też nie wytrzymywać nerwowo.

Reklamy

, , ,

  1. Dodaj komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s