Chodź, pomaluj mój klub

W piątek, 17 czerwca, w Łokietka 5 – Infopunkcie Nadodrze odbyły się eliminacje do międzynarodowego turnieju street artu Paint Club. Uczestnicy – trzy dwuosobowe ekipy – mieli półtorej godziny na zrealizowanie na płótnach 3×2 metry prac na podany im tuż przed rozpoczęciem temat. Brzmiał on „Przyszłość”.

Pierwszy duet (para mieszana) postawił na geometryczne kształty i dziurę w płótnie. Drugi przedstawił science fiction o świecie kobiet (maszyna lub chociaż proteza do tuszowania rzęs). Trzeci, który pamiętam z niedawnego Pink Pikniku, wypadł najbardziej swojsko – namalował Tramwaj Plus, stadion na Euro 2012 i Chińczyków budujących nam drogi, czyli wszystkie ważniejsze, realizowane obecnie we Wrocławiu inwestycje. Ponadto kolega z irokezem rozłożył mnie tym, że w trakcie malowania posilał się czymś na ciepło.


Zwycięzca miał zostać wybrany głosami publiczności i jury. Sędziowie okazali się niestety niezdecydowani, więc wszystko było w naszych rękach. Głosowaliśmy… krzykiem. Najwięcej decybeli (po dogrywce, bo początkowo zremisowała z duetem środkowym) dostała ekipa od budowlańców i chińskich smoków.

Po wręczeniu nagród i medali prace zostały natychmiast zlicytowane.

PS
Moja notka posłużyła za bazę relacji na stronie Łokietka 5 (czyt.: dodane tam błędy gramatyczne i inne – nie moje). Nawet widać mnie tam na niektórych zdjęciach.

Reklamy

, , ,

  1. Dodaj komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s