Falanster sprzedaje, co tylko się da

Niecałe dwa tygodnie temu Falanster ogłosił, że ma poważne problemy finansowe i grozi mu zamknięcie. By móc do końca miesiąca spłacić zaległy czynsz, zorganizował najpierw wyprzedaż tzw. rupieci i książek, podczas której poszło podobno kilkaset tytułów. Drugim krokiem była przeprowadzona 16 lipca aukcja podarowanych mu przez lokalnych artystów dzieł, głównie obrazów. Pod służący do wbijania gwoździ młotek trafiły prace m.in. Pawła Liska (jedna z jego cyfrowych grafik inspirowanych sygnałem GPS, jeśli dobrze pamiętam), Jacka Jankowskiego (działającego też pod pseudonimem Yola Ponton; m.in. znane z murów i okładki płyty Hurtu „Red Culture”), Karoliny Freino (kulista kość do gry), Oteckiego (grafficiarza o łatwo rozpoznawalnym stylu), Huberta Pokrandta oraz pewnego anonimowego twórcy (niezatytułowany rząd religijnych figurek).
 
 
 
 

Na pierwszy ogień poszła „Dziura w getcie” – plakat Janka Kozy służący równocześnie za okładkę wydanego niedawno debiutanckiego albumu The Kurws. Dzieło zostało kupione przez ZBIOKa (który zresztą też był sprzedawany, chociaż w katalogu go nie widziałem).
 

Druga w kolejności: „Załoga” Darka Orwata.

Co się działo dalej – nie wiem, bo nie miałem za bardzo czasu (pieniędzy na zakupy zresztą też). Zdążyłem jednak zauważyć, że na aukcję przybyły nie tylko osoby postronne, lecz przede wszystkim związane z wrocławską kulturą, bywające w Falansterze, występujące w nim i organizujące w nim imprezy. To jedno z tych miejsc, do których ludzie się przywiązują i nie chcą, żeby padły. Jakie są tego koszty – nieważne. Jaka będzie przyszłość – nie chcę myśleć, bo sam się przywiązałem. Na razie zaliczyłem tam jeszcze jedną imprezę z przyjacielską atmosferą.

Reklamy

, , , , , , , , , ,

  1. Dodaj komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s