Wrocław w hołdzie Zuckenbergowi

Jeśli moja dziewczyna nie ma Facebooka, to zapewne nie istnieje. Ta złota myśl powinna mi pomóc wreszcie zacząć odróżniać senne marzenia od realu. Rzeczywistość jest tu – wśród ludzi, w społeczeństwie, tam, gdzie lud się gromadzi, czyli na Facebooku właśnie. Tam też organizowane są rozmaite akcje, z których o jednej właśnie mnie mailowo poinformowano. Bo przecież jestem już niestety taki sławny, że koleżanka-blogerka na powitanie mówi mi „Cześć, celebryto”, ktoś inny zaczepia mnie na wernisażu i pyta, czy przypadkiem nie prowadzę bloga – tak podejrzewa, bo „wieści się rozchodzą” itp. Ale wracam do tematu. Poniżej przedstawiam wiadomość, która niespodziewanie przyszła mi na skrzynkę, i jeden z załączników. Sam w treść nie wnikam. Jeśli się dobrze orientuję, chodzi chyba o to, że we Wrocławiu miałaby siedzieć przy telefonach grupka ludzi od pomocy technicznej dla użytkowników serwisu. Co do tekstu, zwracam tylko uwagę, że autor nie ma pewności, jak się nazywa twórca Facebooka: Zuckerberg czy Zuckenberg. Bardziej bawi mnie jednak inny drobiazg. Facebook jest najpotężniejszym serwisem społecznościowym na świecie. Korzysta z niego ogromna liczba ludzi i organizacji. Ułatwia im wzajemne kontakty. Zastępuje im strony i komunikatory internetowe. Żebym jednak akcję zareklamował, trzeba było napisać do mnie starego, dobrego maila.


Czy Wrocław stanie się polską stolicą Facebooka?

Witam.

 
Jestem jednym z organizatorów akcji „Wybieram Wrocław”. Chcąc zwrócić uwagę Marka Zuckerberga, uznaliśmy, że warto skorzystać z możliwości jakie daje Facebook. Stworzyliśmy aplikację, pozwalająca na poparcie kandydatury Wrocławia w walce o nową siedzibę Facebooka. Skorzystało z niej już ponad 1300 osób. Do głosowania zachęcał sam Prezydent Rafał Dutkiewicz, na swoim oficjalnym profilu.
 
Więcej informacji o naszej akcji znajduje się poniżej oraz w dołączonej do wiadomości, informacji prasowej.
W razie wszelkich pytań, pozostaję do dyspozycji.

Kontakt: (…)

 

Prasa o nas:

http://wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/1,35751,10978833,Chca__by_Wroclaw_zostal_polska_stolica_Facebooka.html

http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/facebook-wkracza-do-polski-filia-we-wroclawiu,1,5003490,region-wiadomosc.html

http://serwisy.gazetaprawna.pl/praca-i-kariera/artykuly/586098,facebook_wkracza_do_polski_potentat_planuje_zalozenie_u_nas_swojego_oddzialu.html

 
Raport „Polskie miasta na Facebooku” i artykuł w „Press”:
 
 
 

Informacja o organizatorach:

http://studiumprzypadku.com/ludzie/


Gdzie powstanie nowa siedziba Facebooka?

Po tym jak jedna z agencji przestała być oficjalnym partnerem Facebooka w Polsce, internauci zastanawiają się, kogo teraz wybierze Mark Zuckerberg. Z własną inicjatywą wyszli wrocławscy blogerzy ze studiumprzypadku.com. Na Facebooku zorganizowali akcję „Wybieram Wrocław” (http://apps.facebook.com/wybieramwroclaw). Zachęcają internetowego giganta do założenia siedziby portalu w stolicy Dolnego Śląska.

Wrocław polską stolicą social media

Chcąc zwrócić uwagę najmłodszego miliardera w historii, grupa przyjaciół uznała, że warto skorzystać z możliwości jakie daje Facebook. Stworzyli aplikację pozwalająca na poparcie kandydatury Wrocławia. Skorzystało z niej już ponad 1300 osób. Do głosowania zachęcał również Prezydent Rafał Dutkiewicz, na swoim oficjalnym profilu.

Dlaczego właśnie Wrocław?

Wśród opinii przemawiających za Wrocławiem, najczęściej padają odpowiedzi, że powstał tu najlepszy polski start-up w historii, czyli Nasza-Klasa. Poza tym stolica Dolnego Śląska inwestuje m.in. w projekt EIT+, czyli centrum rozwoju nauki, w tym teleinformatyki. Pikanterii całej akcji dodaje fakt, że to właśnie w Mieście Spotkań swoją siedzibę ma największy konkurent Facebooka, czyli Google.

Szalony pomysł

Jaka jest idea tej akcji? Z przyjaciółmi, Wiką Francuz i Bartoszem Idzikowskim, prowadzimy bloga (można go znaleźć pod adresem www.studiumprzypadku.com). Przeglądając branżowe strony trafiliśmy na informację, że Facebook ma w planach otwarcie biura w Polsce. Nigdzie jednak nie było podane, o jakie miasto może chodzić – mówi Tomasz Kudła, jeden z pomysłodawców. Wpadliśmy więc na szalony pomysł, że warto spróbować ściągnąć Facebooka do Wrocławia! Okazuje się, że całą akcję zorganizowali sami. Kuba jest programistą, więc napisanie całej aplikacji zajęło mu kilka godzin. Bartosz przygotował grafikę, Wika zadbała o kontakty do mediów, a ja o rozgłos dla naszej akcji – dodaje Tomasz.

Miasto Spotkań, Miastem Facebooka

Wrocław jest liderem wśród polskich miast, pod względem ilości fanów w mediach społecznościowych. Na Facebooku ma ich prawie pięćdziesiąt tysięcy. Pracownicy urzędu mówią, że w zakresie informacji, to właśnie wirtualne społeczności, a nie oficjalny portal miejski, sprawdzają się najlepiej.

Wirtualne podpisy

Z darmowej aplikacji może skorzystać każdy. Jest dostępna pod adresem: apps.facebook.com/wybieramwroclaw Co się stanie z wirtualnymi podpisami? Będziemy zbierać głosy do 22-ego stycznia włącznie. Po tym czasie przekażemy je do kwatery głównej Facebooka, razem z listą osób, które popierają taki pomysł. Do tych, którzy zagłosują, trafi kopia wiadomości, jaka wyląduje w skrzynce odbiorczej Marka Zuckenberga – mówią pomysłodawcy akcji.


Pozostałych załączników nie prezentuję – symbolu graficznego akcji oraz skrinszota z profilu prezydenta miasta wklejać u siebie nie będę. Zresztą ja już nic więcej nie potrzebuję w tym temacie robić. Zareagowałem w jedyny słuszny sposób. Zarejestrowałem się wreszcie na WKontaktie.

Reklamy

,

 1. #1 by emilya on Styczeń 21, 2012 - 23:53

  но и хорошо!
  Спасибо за ваше внимание :)

 2. #2 by Krasnal Adamu on Styczeń 22, 2012 - 22:44

  Nie ma za co ;) Ale czy mam przez to rozumieć, że Cię na „fejsbuku bloku wschodniego” znajdę? Bo szukam i nie widzę.

 3. #3 by emilya on Styczeń 26, 2012 - 22:36

  I nie znajdziesz :) Chociaż teraz się zastanawiam, czy by się tam nie zalogować :D

 4. #4 by Krasnal Adamu on Styczeń 30, 2012 - 16:02

  Tak, zaloguj się, bo nie mam tam znajomych! :) Ponadto, w akcie buntu przeciwko Facebookowi, który ostatecznie nie wybrał Wrocławia, tylko Warszawę, ściągnijmy do naszego miasta przedstawicielstwo W Kontaktie!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s