Renesans Prusa

Kamienica przy ul. Prusa 38 nie jest już tylko kamienicą przy ul. Prusa 38. Teraz to Renesansowe Apartamenty.
Jeśli wierzyć przedstawicielce dewelopera, zakryty do niedawna płachtą z wizualizacją budynek pochodzi z międzywojnia. W lutym przyszłego roku ukończony ma zostać jego remont. W nowej formie zaoferuje mieszkania o powierzchni w większości między 30 a 50 m², z ogrzewaniem normalnym, a nie tradycyjnym (tzn. pieca się tam nie zobaczy). Winda obsłuży wszystkie piętra, w tym piwnicę. Komórek na dole nie wystarczy niestety dla wszystkich mieszkańców, gdyż tamtejsze pomieszczenia w połowie przeznaczono na lokale usługowe. Na strychu natomiast nie zrobi się suszarni – zajmie go m.in. ponad stumetrowy apartament.
W sąsiedztwie znajduje się Skwer Skaczącej Gwiazdy, czyli zielony placyk, którego z nazwy pewnie mało kto kojarzy – w zorientowaniu się, co to za okolica, może pomóc informacja, że na fasadzie kamienicy obok (ul. Prusa 32) widać jeszcze ślady po szyldach zlikwidowanego w zeszłym roku kina Lalka. Z okien od ulicy ma się widok na odnowioną w ostatnich latach kamienicę przy ul. Prusa 5 zwaną potocznie Słoneczkiem. Z okien od podwórka – na boisko piłkarskie.

Dowiedziałem się tego wszystkiego podczas Drzwi Otwartych, 10 listopada. Następna okazja, żeby do kamienicy swobodnie wejść, obejrzeć ją i może coś kupić, nadarzy się 18 listopada, w godz. 12:00-17:00. I nie jest to artykuł sponsorowany. Po prostu szukałem nowych wrażeń.

Reklamy

, ,

  1. Dodaj komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s