Superman ratuje pociągi i tramwaje

Kilka tygodni temu na wiadukcie kolejowym nad ul. Popowicką pojawił się Superman. I wiecie, co zrobił Superman z wiaduktem kolejowym nad ul. Popowicką?

Superman na wiadukcie kolejowym nad ul. Popowicką przystąpił do remontu dolnośląskiego odcinka linii kolejowej E59 Wrocław-Poznań. Nie wiem, dokąd Superman porwał przęsło wiaduktu ani kiedy je odda, ale ważne, że nasz bohater wreszcie wziął sprawę w swoje ręce.

O tym remoncie mówiło się już od dłuższego czasu. Najpierw emocje budziły plany przebudowy jezdni pod wiaduktem: ma zostać poszerzona do dwupasmówki z wydzielonym torowiskiem Tramwaju Plus. Najzabawniejsze było od początku to, że szyny kawałek dalej, na ul. Starogroblowej, miały się już kończyć. Mający ponad 20 lat plan puszczenia tramwajów mostem Dmowskiego musi jeszcze poczekać – aż przebudowany zostanie również wiadukt nad leżącą w tej samej linii ul. Długą. Bez jej poszerzenia torowisko nie będzie dobrym pomysłem. O objeździe dla tramwajów na wypadek awarii na Legnickiej można więc na razie tylko pomarzyć. Brakujący odcinek od Kępy Mieszczańskiej do Parku Zachodniego (od krańcówki na ul. Dmowskiego, przy skrzyżowaniu z Jagiełły, do skrzyżowania Popowickiej z Milenijną) może kiedyś powstanie, ale w całości – na pewno nie w najbliższym czasie.
Przebudowa wiaduktu była też okazją, żeby ponarzekać na spodziewane utrudnienia w ruchu, z zamknięciem drogi i kilkutygodniowymi objazdami (m.in. dla autobusów 103, 122, 127, 128, 435 i C) włącznie. Do tych jednak do dzisiaj nie doszło, bowiem Przedsiębiorstwo Napraw Infrastruktury, lider konsorcjum zajmującego się remontem, jeszcze we wrześniu 2012 r., zanim prace się na dobre zaczęły, ogłosiło upadłość, natomiast jego następca, Przedsiębiorstwo Robót Kolejowych i Inżynieryjnych, najwyraźniej też ma obsuwę. Na szczęście jest szansa, że robotnicy będą zajmować Popowicką tylko w nocy. Oby tak było. Wystarczy mi zamęt, który budowa torowiska wprowadziła w ostatnich latach na Kozanowie. Wolałbym, żeby ciąg dalszy nie utrudniał mi już życia.

I jeszcze jedno, najważniejsze. Jeśli Superman z wiaduktu ma być reklamą pewnego nowego filmu, to ja nic o tym nie wiem. Wolę wierzyć w bezinteresowność amerykańskich bohaterów.

Reklamy

, , , ,

  1. Dodaj komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s