Automobile w uzdrowisku

W Świeradowie-Zdroju ma siedzibę Izerski Klub Auto Retro „Ikar”. Nie on jednak był sprawcą zlotu 29 września 2013 r. Na odcinku ul. Zdrojowej przecinającym Park Zdrojowy zaparkowali uczestnicy XII Rajdu Pojazdów Zabytkowych organizowanego przez Legnickie Towarzystwo Automobilowe. Zapraszam do obejrzenia staromodnych kabrioletów, kufrów i podniesionych masek. Tylko bez pozwolenia proszę nie dotykać.Motocykle z przyczepkami osobowymi z boku kojarzą mi się głównie ze „Stawką większą niż życie”.
Takiego zgromadzenia musi pilnować przynajmniej jeden mundurowy.

A tu można włożyć parasol.


Wśród właścicieli samochodów zauważyłem kilku Niemców. Taka też była niemała część pojazdów. Wypatrzyłem jednak również takie, które pamiętam z polskich ulic sprzed dwudziestu i więcej lat, m.in. Fiata 127 i Warszawę.Chociaż sam nie mam nawet prawa jazdy, niejeden z zaprezentowanych samochodów chciałbym mieć. Szczególnym sentymentem darzę Warszawę, którą pamiętam jako auto przyjazne wysokim pasażerom. Wszystkie jednak miały styl i to się w tym pokazie dla mnie, jako przeciętnego obserwatora, najbardziej liczyło… i nawet pasowało do uzdrowiska.

Reklamy

, ,

  1. #1 by Adammo on Październik 4, 2013 - 08:24

    Auta z duszą, wspaniałe i niepowtarzalne. Uwielbiam takie pokazy i darzę te auta wielką sympatią , a osoby mające pasję do ich odrestaurowywania ogromnym szacunkiem

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s