Rower Rity zmienia właściciela

Nowy, 31, numer kwartalnika „Rita Baum” ma aż trzy okładki. Na każdej z nich Darek Orwat umieścił Williama S. Burroughsa i Michela Houellebecqa. Zabieg prosty, ale efekt i tak pocieszny. Redaktor naczelny Marcin Czerwiński zaprezentował go 4 kwietnia 2014 r. podczas imprezy promocyjnej w galerii Entropia.

Tego samego wieczoru wystartował projekt Rower Miejski Rity Baum. Żółty jednoślad należący dotychczas do redakcji został przekazany Wrocławskiej Fundacji Filmowej, która po upływie około tygodnia ma go oddać w kolejne ręce, z których po następnych siedmiu dniach ma trafić w jeszcze inne itd., a przez ten cały czas jego dzieje mają być dokumentowane i prezentowane ogółowi w internecie.

Gdy ekipa kwartalnika opowiedziała już w skrócie o zawartości nowego numeru, scenę przejął jeden z publikujących w nim autorów, Fumos Fumowicz, z setem didżejskim.

Przyzwyczaiłem się, że imprezy promocyjne „Rity Baum” połączone są z wernisażami, występami muzycznymi, happeningami, spotkaniami autorskimi lub jeszcze innymi prezentacjami sztuki i poglądów. Być może dotychczas chodziłem głównie na te ciekawsze, bo ta wydała mi się stosunkowo uboga. Ma to związek m.in. z wystawą „Diagramy sztuki”. Jeśli się nie mylę, jej autor, Andrzej Kostołowski, publikował już kiedyś w „Ricie Baum”, wernisaż w Entropii odbył się jednak parę dni wcześniej, więc jego zgromadzone w galerii dzieła wydawały się być elementem obcym, niepowiązanym, ale równocześnie interesującym, i przez to zaburzającym porządek. Gdyby imprezy połączono, efekt byłby dla kwartalnika korzystny. Mam nadzieję, że przynajmniej pomysł z rowerem w pełni wypali, bo potencjał ma niemały, musi tylko trafiać siodełkiem pod odpowiednie pośladki.

Reklamy

, , , , , , ,

  1. #1 by ZygmuntMolikEWA on Kwiecień 5, 2014 - 22:48

    Trzeba mi się pogaleriować, bo inaczej nigdy nie zaprezentuję swojego (jedynie słusznego) zdania.Puki co, najbardziej podoba mi się pan przy stoliku, wznosi toast!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s