Radziecki cmentarz zamknięty przed Wszystkich Świętych

W artykule „Gazety wrocławskiej” z sierpnia 2013 r. pt. „Na radziecki cmentarz z psem za potrzebą i poopalać się. Czy wypada?” można przeczytać:

Na terenie cmentarza gorszy nie tylko zachowanie mieszkańców okolicznych osiedli, ale i uschnięte topole, które stwarzają niebezpieczeństwo dla spacerujących. – Topole straszą przy głównej alei na cmentarzu, które wyraźnie chorują – mówi Teresa Gajewska, mieszkanka okolicznego osiedla. – Jedno z uschniętych drzew znajduje się tuż przy czołgu po lewej stronie, gdy patrzy się w stronę głównego wejścia – dodaje.

Ponad rok później, 13 lub 14 października 2014 r., podczas spaceru zobaczyłem przy alei Cmentarza Oficerów Radzieckich złamane drzewo, opierające się o ogrodzenie sąsiedniego domu. Które? Chyba inne, ale też blisko czołgu.


Dwa dni później drzewa już nie było, widok jednak zaskoczył mnie jeszcze bardziej. Bramy zamknięto i powieszono na nich tabliczki informujące o wprowadzonym decyzją wojewody dolnośląskiego zakazie wstępu. Ba! Tylne wejście przegrodzono nawet nieobecnym tam wcześniej płotem! To dopiero niespodzianka! Wprawdzie w połączeniu z zawieszonym poniżej wysokości kolan łańcuchem otaczającym znaczną część cmentarza zabezpieczenie to wygląda kuriozalnie, ale swoje zadanie, przynajmniej w pewnym stopniu, spełnia.
Może to i dobrze, że zdecydowano się podjąć działania. Stan tych drzew budził przecież obawy od lat. Po każdej wichurze widuję tam mnóstwo leżących na ziemi gałęzi, znam też osoby, które alejkami między owymi topolami starają się w ogóle nie chodzić. Zastanawia mnie tylko, jak długo potrwa to zamknięcie „do odwołania”. Lepiej, żeby zdążyli z otwarciem przed 1 listopada – inaczej będzie to wyglądało naprawdę niemiło.

Reklamy

, , , , , ,

  1. Dodaj komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s