Chciałbym mieć tramwaj służbowy

Konstale 102 ostatecznie wycofano z kursowania po wrocławskich torowiskach bodajże w 2011 r., po ponad czterdziestu latach od wprowadzenia. Wspominam je z sentymentem: ten opływowy kształt, przegub i niskie, miękkie siedzenia. Miło było porankiem 10 marca 2015 r. znowu zobaczyć taki pojazd, chociaż nie z numerem linii, tylko z tabliczką „WÓZ SŁUŻBOWY”, w drodze do zajezdni Borek.

„TRAMWAJ USZKODZONY” – do takiego napisu niestety się już przyzwyczaiłem. Ewentualnie może się też trafić „NAUKA JAZDY”, ostatecznie „PRZEJAZD TECHNICZNY”. Zaskoczył mnie więc, parę dni przed opisaną sytuacją, widok przy ul. Bema. „TRAMWAJ SŁUŻBOWY”? Rewelacja! Od razu pomyślałem, że ja też bym chciał mieć tramwaj służbowy. Boję się tylko, że stawałbym w korkach.

Reklamy

, ,

  1. #1 by krzysztof mroczko on Marzec 16, 2015 - 15:33

    No właśnie odnalazłem zdjęcia z zewnątrz 102 ostatnio. Swoją drogą czytałem gdzieś, że mają dwie sztuki remontować i będą jeździły w ramach linii zabytkowych.

  2. #2 by Krasnal Adamu on Marzec 16, 2015 - 17:34

    Też coś w tym rodzaju czytałem. A jedną sztukę, chyba tę ze zdjęcia, widuję od kilku dni stojącą na bocznym torze zajezdni Borek.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s