Objazd tramwajowy przez dworzec Nadodrze

Lubię zwiedzać swoje miasto, więc od czasu do czasu poznaję kolejne miejsca, w których można postać w korkach tramwajowych. Na ciekawe natrafiłem 10 maja 2015 r. Tuż przed 16:30 tramwaj linii 15 zmierzający na Poświętne zatrzymał się na przystanku pl. Staszica. Jak się można domyślić, zaraz potem, zamiast odjechać, włączył światła awaryjne. Następnie na miejscu zjawiłem się ja, szybszy nawet od nadzoru ruchu.

Zanim podjęto decyzję o objazdach, za blokującym drogę tramwajem zdążyły stanąć trzy kolejne. Szczęśliwie awaria objawiła się na stumetrowym odcinku zaczynającym się od rozwidlenia, a zakończonym połączeniem torów. Trzy tramwaje mogły z tego skorzystać i tak wreszcie zrobiły. Odbiły w kierunku pl. Powstańców Wielkopolskich, czyli pętli Dworzec Nadodrze, przy czym dla drugiego z nich, linii 0P, była to normalna trasa, zaś pozostałe miały tam zawrócić.

Chwilę później zepsutym pojazdem zajął się Nadzór Ruchu MPK. Motorniczy objaśnił dwóm kolegom, na czym polega problem, po czym wspólnymi siłami zamknęli szwankujące drzwi i tramwaj, choć już bez pasażerów, odjechał. Na przystanku spędził kilkanaście minut.

Zaraz po tym, jak niebieski sprawca zamieszania opuścił miejsce zdarzenia, od strony pl. Powstańców Wielkopolskich przybył pierwszy z wykonujących objazd tramwajów.

Jestem pod wrażeniem. Węzeł przesiadkowy Dworzec Nadodrze od czasu remontu z lat 2006-2007 uważam za dziwaczny, skomplikowany nawet bardziej niż Rondo Reagana i trudny do ogarnięcia dla kogoś, kto trafia na niego po raz pierwszy. Przy okazji awarii poznałem go jednak z zaskakująco dobrej strony. Oby więcej takich miejsc!

Reklamy

, , , , , ,

  1. Dodaj komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s